Fujoshi festival 2017, aneb FUJ to rozhdoně nebylo!

27. března 2017 v 15:09 | El Seihyoki
Tento víkend jsem byla na festivalu, který jsem zmiňoavala asi o dva články níže? Nejsem si jistá... tu je můj pohled na to... buďte ale trošku svhovívavější... nikdy mi popisování nešlo :D spousta mi toho chybí, byla jsem z toho nadšená více, než je psáno... ale pro takovou malou ukázku to snad stačí... i se možná zasmějete :DČtvrtek a balení
Den před odjezdem a já teprve vyzískala kufr. Spacák a karimatka byla někde v zastřené budoucnosti a já si říkala, že nejspíš budu spát na holé zemi. Nechala jsem ale tyhle starosti být a pobalila si těch pár potřebných věcí, přemýšlejíc, zda mám jít další den do školy nebo ne. Opravdu se mi tam nechtělo, věřte mi.
Už do předu jsem si říkala: Hlavně se ze čtvrtka na pátek pořádně prospi, abys měla nějakou energii na cestu... hahaha. A tak jsem šla spát až po půlnoci. Nespala jsem ani 5 hodin, můj milý Silvínek (pro neznalce - můj kocour) si jako vždy usmyslel, že mě bude otravovat celou noc. Chápejte, já ho opravdu miluju, ale někdy bych ho nejradši vyhodila z okna.

PÁTEK - DEN D! (Tedy den D by měla být až sobota, ale pro mne to začalo už v pátek)
Ráno se mi samozřejmě do školy nechtělo, ale musela jsem. Na vošce docházka funguje uplně jinak než na střední, takže zbytečně chybět na pět hodin, které bych stejně pročuměla do zdi v posteli, nemělo cenu. Těch pár hodin ale byli muka, opravdu. Nemyslela jsem na nic jiného, jen na to, abych už seděla ve vlaku mířícího do Jindřichova Hradce. Konečně učitel ukončil přednášku o frézách a já mohla rychle opustit ten ústav. Dorazila jsem domu a s překvapením jsme zjistila, že doma mám jak spacák tak i karimatku. Táta mi to vyzískal od známé. Juchůů, nebudu spát na zemi, pomyslela jsem si.

Po druhé mě vyzvedávala Fraya, a tak jsme plné nadšení mohly vyrazit. Cesta byla celkem zábavná. Na nádraží jsme nejprvě potkaly kolegyni z brigády a pak dokonce i našeho vedoucího. Umíte si představit cestu vlakem se svým nadřízeným? A k tomu, když vytáhne z batohu pepsi a rum... Nějak jsme to přežily a dorazily do Jindřicháče, kde jsme jen přešly na autobusové nádraží a počkaly si na bus do Počátek.

Musím upozornit, že cestou na to posvátné místo, jsem byla dost nervózní, ne dobrovolně, ale žaludek si dělal své. Bylo mi zle... vážně nechápu proč. Konečně jsme vystoupili v Počátkách a díky skvělé orientaci Frayi jsme šly samozřejmě uplně opačným směrem. Naštěstí mi to došlo během pár minut, tak jsem raději využila chytrý telefona přes mapy jsme se během chvíle dostaly na místo.

Uvítání skvělé, podepsali jsme nějaký papír, vyzískaly své jmenovky a mohly jsme si konečně jít prohlédnout prostory. Musím uznat, že jsem nečekala nějak nic moc úžasného, a právě díky tomu jsem byla opravdu nadšená!

Pár nadšenců yaoi tam už bylo a pomáhalo vyvěšovat obrázky, které byly opravdu super! Klobouk dolů, fakt. Po příchodu dalších fujoshi jsme se všchni posbírali a šly najednou do pizzerie. Já a Fraya jsme si okamžitě "sedly" s dvěma dalšími holčinami, Sayuu a Nyu. Skvělé to holky! Ze začátku to vypadalo, an dva tábory... Fraya a Sayuu a oproti jim já a Nyu. Já milovník ost zjišťující, že je něko stejně závislý, byla skvělá správa. Nakonec si ale myslím, že jsme si měly co říct všechny navzájem....

Když jsme se vrátili zpět, seznámila jsem se při hře Sbal si svého ukeho, s dalšími skvělými lidmi. Musím uznati, že já jsem u yaoi slabý odvar... Protože u té hry, člověk opravdu žasne, co z koho vypadne.

(foto je z goodle, není mé)

Abych upřesnila, hra Sbal si svého ukeho, je rpg hra zakožená na principu, dávání a braní srdíček do části láska či nenávist... a když má seme a uke šest enbo sedm srdíček, vyhrávají... a pak tam je taky kazišuk... jeho význam je snad každému jasný. Popisovat hru samotnou nebudu, protože by to bylo vážně těžké... nepamatuju si pořádně všechno a kdybych to tu sepisovala, tak by to nebylo úplné. Ale hodně jsme se nasmáli. Díky této hře vznikl i Kult kukuřice.. o něm napíšu jindy... snad :D

Pak, už zbývalo se rozloučit a zmizet na hotel, ačkoliv se mi opravdu nechtělo.

SOBOTA - konečně teda ten pravý DEN D
Plné očekávání jsme se s Frayou přiřítili zpět do kulturáku na zahájení FUJ festivalu, po kterém následovala první přednáška od Dahaky: Historie yaoi žánru. Nevím, jestli mě nadchla samotná přednáška nebo způsob, jak přednášela. Bylo to super! V hlavě mi výřily mylšenky, že bych chtěla taky přednášet... ale mám problém mluvit před více lidmi, takže mě to dost odrazuje.

Další přednáška mě už tolik nepotěšila, tedy no... čekala jsem asi trochu něco jiného, ale stejně ty dvě slečny obdivuju, že tam dokázaly stát a mluvit.

Po těchto dvou přestávkách následovalo autorské čtení. Popravdě jsem k tomu byla celkem skeptická. Nevěděla jsem, jak si to mám přesně představit... takže jsem ta šla plná nejistého nadšení. Chihiro neboli Hinata, která měla tu čest (nebo smůlu?) být první. Až na to, že jsem ji pořádně nerozuměla si nemyslím, že by to bylo špatné, akorát jsem čekala něco jiného... (ne od ní, ale tak celkově). Rozhodně sama bych do toho nejspíš nešla... haha, to by z toho posluchači nic neměli :D

Pak následoval oběd. S Frayou, Nyu a Sayuu jsme se šly nejprve na chvilinku projít okolo náměstí a pak jsme zavítaly opět do pizzerie, kde jsme se nadlábly a šly zpět.

Po pauze na oběd, která byla dle harmonogramu trochu jinak delší (ne že by mi to vadilo), následovala další přednáška, tentokrát na téma Yaoi skvosty, aneb kvůli čemu stojí za to jít spát až po půlnoci, kterou přednášela Lucák. Hltala jsem, stejně jako u Dahaky každé slovo.

Než budu pokračovat v tomto blábolu, musím se přiznat k tomu, že na to, že se považuju za fujoshi, se tomuto tématu moc nevěnuju... ale díky tomuhle festu mě to dost nakoplo, tak uvidíme, co bude v budnoucnu.

No, ale budu pokračovat dál. Předášky a následujícího workshopu Amater jsem se nezůčastnila, jelikož jsem měla dost práce z vymýšlením básničky, kterou jsme nedobrovolně měly vymyslet. Musela obsahovat pět náhodně vybraných slov; kukuřice, bůh, zadek, knoflík (to vymyslela má maličkost), a pneumatika.

Básnička mi dala zabrat, ale nakonec jsem stejně ten nesmysl vymyslela :D (trochu jsem to teď přepsala, aby to odpovídalo času - protože až dneska jsem si všimla, že jsem tam měla přítomnost i minulost)


Ztratil jsem knoflík, včera večer v parku
Přepadl mě tam seme, tam na palouku

S kukuřicí v ruce na mě sáhnul
až se mi z toho zadek stáhnul

Seme si dovolil i trochu víc
sáhnul mi rovnou na penis

Co se to děje proboha?
Byl jsem z toho celý mátoha

Na břiše pneumatiku měl
ale já toužil jen po tom, kdo ve formě se měl

Našahej na mě, ty zvrhlíku
nebo tě kopnu do pindíku!

Neboj se, můj milý uke
s kukuřicí se ti to líbit bude!

A tak jsem podlehl síle vyšší
hýčkal si mě jako v plyši

A teď tu nadávám na semeho
v mysli mám už pouze jeho


No, co říkáte na ten můj básnický výtvor? Skvělej ne?

Po skončení worskopu bylo další autorské čtení od Dahaky a pak od Darci, ze kterého jsem byla asi nejvíc nadšená. Proste Shingeki no kyojin. Její výstup byl upoutávající, energetický... a sakra! Chci už pokračování, jo?!

Další přednáška od Dahaky mě zaujala stejně jako její první, možná ještě víc. Ne že by prví téma bylo méně zajímavé! Poté opět následovalo autorské čtení, které nebylo jaksi v programu napsáno, ale komu by vadilo poslouchat bdsm z Taming Riki, kterou překládá Giuditta Bering. Já, jako naprostý uke, jsem chvíli myslela, že umřu... ale vydržela jsem to!

Po velice záživné besedě s autory bylo čtení básniček a následné vyhodnocení. Myslím si, že Xénie (jak slečnu přejmenovala Hinata, neboli Chihiro) si vítězství opravdu zasloužila! Poté byla naprosto vtipná tombola o dary, které věnovali sponzoři. V ní totiž byla taková zádaha. Sáčka, která měla být určitou velikost, byla úplně jiná. Bílá měla na sobě i na visačce veliksot XXL, přitom to bylo maximálně XXS (teda já s ev těch velikostech nevyznám, ale byla to opravdu malá velikost), a druhé černé na tom nebylo jinak. Njevtipnější byl ale fakt, že první dvě vylosovaná čísla byla osob, kterým by to rozhdoně nebylo... mezi ně patřím i já. Tak jsem si jen vzala placku "Hledám semeho" a byla spokojená. Fraya vyhrála hru Sbal si svého ukeho, kterou jsme si nechtěli kupovat, jelikož bychom ji doma neměly kým hrát... ale teď ji rozhdoně nějak využijeme. Hehehe.

Už bylo opravdu pozdě, někteří už odešli, ale naše parta z pátečního večera šla opět hrát výše jmenovanou hru. Tentokrát jsme měli prostředí pláže, já si zahrála ukeho (první hra, kdy jsem hrála semeho, byla pro mě opravdu krutá)... Jen ten, který se té hry zůčastnil ví, jak moc šílená hra to byla. Viz video pod tímto, kdy jsem někdy v polovině začala nahrávat vás uvede do toho šílenství, kdy kazišuk nadruhou, byl opravdu... kazišuk. A ještě teď mě bolí zadek, tedy... ne mě, ale mojí postavu :D

Video nahrát nešlo, takže jsem soubor nahrála na ulozto, o heslo si musíte napsat... nechci aby bylo volně dostupné ;)

Museli jsme se opět rozloučit a jít všichni spát do svých nocleháren. Byla jsem opravdu unavená, ale nechtělo se mi končit, protože jsem věděla, že neděle bude jen kratičká a pak bude konec.

NEDĚLE
Tento den byl vesměs spíše o balení věcí, výstavy a tak, ale vešly se do porgramu ještě dvě přednášky; od Hinaty o anime, o kterém jsem nikdy neslyšela a díky ní ji mám už v plánu někdy shlédnout (Shinsekai Yori)... a pak od Darci na téma Fujoshi v manze a anime, která mě opravdu pobavila (hlavně video ukázky).

Konec se blížil, opravdu nenávratně... a mě bylo do breku. Ačkoliv jsem to nedávala znát, ani u konečného rozloučení. jsem se usmívala a plácala kraviny jako vždy. (ale to předbíhám)

Na úplný závěr jsme si všichni sedli v sále a vyhodnotili nejlepší přednášku a autoské čtení. Tímto ještě jednou tleskám Dahace a Darci. Shrnutí, poděkování, prosba o pomoc a propagaci, podpora ve vlastní tvořivosti... to všechno zahrnovala poslední slova organizátorek... Opravdu je obdivuji a jsem vděčná že do toho šly se vším, s čím mohly a do příště se budu snažit pomáhat a pomáhat... (třeba že se pokusím vymyslet nějaké to logo, baner, novou hru... haha, jsem na sebe zvědavá)

Takže, abych to shrnula já... Ten víkend byl super, skvělý, dokonalý, přáteslká atmosféra... hned na začátku jsem věděla, že stejně jako na advíku, chci hned další rok, další ročník. Mám pocit, že teďkom v tom malém množství jsme byli jako rodinka... a i když ze sobeckých důvodů byc to takhle nejraději nechala, chci aby FUJ fest kvetl a rostl. Protože to rozhdoně stojí za to! Takže všichni kdo tam byly, přijeďte příští rok znovu a vy, co jste tam ještě nebyly, neváhejte! Je to opravdu super!
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Darci Darci | Web | 27. března 2017 v 15:41 | Reagovat

Hahaha!
Report super!
Já jsem hrozně ráda, že se tam i letos sešla tak super parta, že nebyla nuda a program byl tak nabitý :D
Jsem ráda, že se moje čtení líbilo a přednáška nebyla na odpis xD Co se týče "Dram or illusion" (ta moje povídka), tak je to asi první věc, kterou mám naplánovanou do detailu, takže by nemělo být těžké v tom pokračovat, až budu mít trochu víc klidu ve škole. Ale musím ji psát pomalu, když na příštím festu mám číst poslední díl xD Vás budu pěkně celý rok napínat, jak to vlastně skončí.

2 Iveth Biersack Iveth Biersack | 27. března 2017 v 15:42 | Reagovat

Nejdokonalejší festiválek :3

3 El Seihyoki El Seihyoki | E-mail | Web | 27. března 2017 v 15:47 | Reagovat

[1]: Je mi jasné, že nís budeš trápit až do morku kostí. le to je dobřeee, moc dobřee :D

4 Giuditta Bering Giuditta Bering | Web | 27. března 2017 v 23:32 | Reagovat

Já byla spokojená, i když chybičky to mělo..doufejme v mnoho dalších ročníků, kde půjdou napravit 8-)

5 Tichá voda Tichá voda | Web | 29. března 2017 v 14:34 | Reagovat

Parádní report, takové chci umět psát! Můj je oproti tomu jak smska. Každopádně to byla skvělá akce, taková pohodová atmosféra se jen tak nevidí!

6 Jat Marriage Bureau Jat Marriage Bureau | E-mail | Web | 4. srpna 2017 v 14:38 | Reagovat

Jat Marriage : http://Jatmarrigebureau.com
Marriage of Jat : Jat Marriage Bureau: http://Jatmarrigebureau.com

7 Raksha Bandhan 2017 Images wallpapers Raksha Bandhan 2017 Images wallpapers | E-mail | Web | 4. srpna 2017 v 14:38 | Reagovat

Raksha Bandhan 2017 Images :http://www.428545.in , Download Free Raksha bandhan images 2017

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama