Nenapravitelná chyba | 07

18. června 2016 v 9:28 | El Seihyoki |  Nenapravitelná chyba
Chudák Siwon. Já být Leeteukem, tak jistě osobě nakopu zadek! Takhle se chovat k vlastnímu dítěti?! Grrrr!"Siwone! Přestaň!" zakřičí na mladšího Leeteuk, snažíc se jej uchopit a donutit tak uklidnit se. Černovlásek ale nevypadá, že by jej chtěl poslechnout. Nebo spíše... nemůže. Pocit bezmoci a zoufalství cloumá s jeho tělem a vzedme v jeho nitru další vlnu vzteku. Kopne no postele a následně bolestně zaskučí, jak mu celou jeho končetinou projde šílená bolest. To jej dostane z dosavadního stavu do ještě horšího, tedy... jak se to vezme. Sesune se podél skříně, ke které se dostal, vůbec neví jak, na zem. Kolena si přitáhne k hrudi a rozpláče se. Proč? Co mu udělal? Proč mu to jenom dělá? Za co? Když už jej oddělil od mámy, tak musel i od nich? Od těch dvou? A jako by to nestačilo, ještě mu zakáže i ten pitomej sport? Jen zpívat a tančit.. zpívat a tančit... zpívat a... Nesnáší to! Nenávidí to! Nenávidí jeho! Nenávidí člověka, jenž mu dal život.

Siwon se trhavě nadechne a z jeho úst unikne další zoufalý vzlyk. Leeteuk, jenž celou tuhle scénku sledoval s bolestí v očích, se posadí vedle něj a přitáhne si ho do náruče.

"Promluvím s ním," řekne mu chlácholivým hlasem a Siwon se na něj podívá uslzenýma očima. Chvilku mlčí, ale pak zavrtí hlavou.

"Ne..." zašeptá nakonec a odvrátí pohled. Proč by měl? Vždyť Leeteuk jeho otce zná a pochybuje, že by tak rozumný člověk věřil tomu, že by změnil názor... zvláště po tom, co Siwon otci řekl. Doufá, že za ním nedojde. Že... Bojí se ho. Nenávidí jej ale… bojí se. Děsí se toho, co by mu ještě mohl udělat. Ví, čeho je schopný a kvůli tomu lituje těch dvou slov, které mu řekl... NENÁVIDÍM TĚ!

"Zničí mě…" kníkne vyděšeně. Leeteuk se na něj podívá a více si ho k sobě přitiskne.

"Zničí…""Proč si nám to neřekl?" zamručí otázku Heechul, sedíc na pohovce vedle Hannieho, který jej láskyplně víská v jeho dlouhých zrzavých vláscích. Jejich leader si povzdychne a opře se o chladnou zeď, na jejíž opačné straně je koupelna, kde se právě koupe Siwon. Nebo spíše… uklidňuje.

"Změnilo by se snad něco?" upře na něj svůj pohled a ani nečeká odpověď. Heechul se na chvíli zamyslí a pak jen pokrčí rameny.

"Nejspíš ne?" vypadne z něj nakonec.

"No vidíš, nezměnilo. Neřekl jsem vám to jen proto, že si to ředitel nepřál. Takže, pomlčte o tom, jinak budu mít já i Siwon dost velké problémy. Chápete, jak to myslím, ne?" zpraží všechny přísným pohledem a všichni, jak jinak, než pouze přikývnou.

"Siwon to musí mít těžké," řekne Ryeowook to, co si beztak myslí všichni do jednoho. Nemusí hádat, jak se asi černovlásek cítí. Z Leeteukova stručného vyprávění pochopil, že vlastně Siwon nežil… pouze přežíval. Jen představa, že v jeho letech by nemohl jít hrát si ven. Jíst to, na co v danou chvíli měl chuť. Trápit rodiče svými lumpárnami. Nic z toho? Jedinou lásku, kterou kdy Won zažil, byla od jeho matky a dalo by se říct i od Leeteuka… A teď, když už konečně byl "vcelku" šťastný, všechno zase zkazí ředitelovo výmysl… Tse. Jasně, kdo mu tohle uvěří? Určitě-

"Vsadím se, že Donghae s Eunhyukem odešli jen a jen kvůli Siwonovi!" řekne svojí domněnku Hangeng a pohledy všech ostatních se stočí k němu.

"Jak to myslíš?" nechápe Leeteuk a hnědovlásek protočí očima. To je to snad tak nepochopitelné?

"No podle toho, jaký "pan ředitel" je, bych se nedivil, kdyby to udělal schválně. Všichni přece vědí, že Siwon a EunHae tvoří "pár" a že ten kluk je na těch dvou závislý. Každý to ví, nebo alespoň tuší. Nehledě o to, že fanynky z toho totálně šílí. A tak jej pan Choi chce ještě víc potrápit? Prostě si vymyslí stupidní album, které by nahráli za měsíc i za normálních okolností. Ne, musel je od něho oddělit… Aby jej ztrestal za, bůh ví co… Já to tedy nechápu, ale když se to vezme z druhé strany, je to vcelku logické…" dopoví Hannie a zhluboka se nadechne. Sám se diví, že mluvil tak dlouho. Většinou se do takovýchto problému neplete a raději si užívá blízkost jeho perverzního přítele, Heechula. V místnosti nastane ticho, jak každý přemýšlí. Někdy je přerušeno zašploucháním vody, jež způsobuje Siwon ve vaně. Leeteukovi chvíli trvalo, než toho kluka donutil vlézt si tam. Ví, že je to jeden způsobů, jak jej alespoň na chvíli uklidnit. Vana plná voňavé pěny, pár hraček… a Siwon je opět jak malé dítě. No a, že mu teď
bude 19. Že bude dospělý… Nikdo jej nenaučil, co znamená být "dospělý." A ještě k tomu, popravdě… ostatní členové v tomhle věku taky nebyly zrovna moc svéprávní. I když, je pravda, že Siwon je vážně až moc nesvéprávný. Neví, jak dráhu hvězdy zvládne… když bude s EunHae, to by mohl. Ale bez nich, nejspíš ne…Ozve se zvonek. Všichni sebou polekaně trhnou a jejich pohledy se zaměří na jeden a ten samý bod - dveře na chodbu. Kdo by v tuhle chvíli něco potřeboval? Leeteukovi po zádech přejde nepříjemný mráz. Tuší, kdo by to mohl být, ale… vážně? Další, intenzivnější zvonění jej vytrhne z myšlenek. Trochu se poupraví a vydá se ke dveřím. Rychle se však ujistí, že je Siwon stále ve vaně. Nakoukne do kukátka a tiše zakleje. Takže vážně? Tohle asi nebude mít moc dobré následky. Samotný ředitel… Ach, Siwone. Světlovlásek se nadechne a s mírnou autoritou ve tváři otevře.

"Dobrý večer, pane řediteli… Pojďte dál," vyzve jej, ale tmavovlásek neudělá ani krok.

"Víš, proč jsem tu, Leeteuku. Přiveď ho…" zavrčí černovlásek. Kdyby byl s Leeteukem ještě někdo, vešel by a tvářil se tak, jako vždy - pracovně. Teď však nemusí. Leeteuk jej zná, moc dobře. Nemusí se nijak přetvařovat. Leeteuk si povzdychne, raději nenamítá a otočí se směrem ke koupelně.

"Vyčkejte chvíli, právě se koupe…" řekne, než však stihne dotknout se kliky, je starším mužem odstrčen. Ředitel pak sám vejde do koupelny, a než se dveře za ním zavřou, může Leeteuk spatřit na Siwonově tváři takové zděšení, jenž u něj snad nikdy neviděl. Prosím, jen ať není hrubý. Jen ať není hrubý. Jen ať- Plesknutí, jež nejspíše způsobila ředitelova ruka, se roznese po celé chodbě. Leeteuk křečovitě stiskne dlaně v pěst. Sakra! Ta bezmoc je šílená! Prosím, ať už odejde. Ať jej nechá. Ať už mu neubližuje…

"NECH MĚ! PROSÍM!" zakřičí zoufale Siwon. Leeteuk už to nevydrží a vpadne do koupelny, zrovna ve chvíli, kdy chce starší muž Siwona opět udeřit. Leeteuk reaguje impulsivně. Chytne ředitelovu ruku a tiše zašeptá: "To stačí…" Jeho šéf se na něj nebezpečně podívá.

"Co si to dovoluješ?" zavrčí a Leeteuk má co dělat, aby nevypadl z místnosti. Ale! V tomhle Siwona nenechá.

"Zítra natáčíme. Siwon musí být v pohodě. Pokud jej znovu udeříš, ani make-up to nezachrání," snaží se najít nějaké východisko. Ví, že je to chabá výmluva, že existují programy na počítačích, které všechno zamaskují… ale, musel něco zkusit. A kupodivu, to zabralo… Tmavovlásek pustí Siwonovi vlasy a ruku jež držel Leeteuk, dá podél těla. Poté hodí po Siwonovi varovný pohled a beze slova odejde. Leeteuk rychle dojde zavřít vchodové dveře a když se vrátí do koupelny, na vaně sedí Ryeowook a tiskne k sobě, opět vzlyky třesoucí se tělíčko Siwona. Leeteuk přejde k jedné ze skříněk a vytáhne z ní ten největší ručník. Wookie jej pozoruje, přesto však stále mírně pohupuje se Siwonem, snažíc se jej trochu utišit. Když se Leeteuk objeví vedle něj, pomůže Siwonovi zvednout se. Vanu už dávno vypustil a teď na Siwonovi zůstalo pouze trochu pěny a kapiček horké vody. Celý se třese, jeho oči jej pálí, tvář jej štípe. Je mu naprosto putno, že je před těma dvěma nahý. Spíše si to neuvědomuje. Jediné, co si přeje, být v teple u
někoho v náručí. Potřebuje ten pocit bezpečí… Potřebuje ho. Leeteuk jej obalí do ručníku a jako by byl Won vážně ještě pětileté dítě, jej vezme do náruče.

"Wookie, dojdi mu prosím tě, připravit postel…" požádá jej, ale Won chytne Wooka za tričko.

"Ne, já… chci být s vámi…"
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hatachi Hatachi | Web | 18. června 2016 v 23:18 | Reagovat

Ty ho tak krásně trápíš. Miluju tuhle povídku čím dál víc. Těšim se na další díl :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama