To já ne, to on! | 1/2

6. dubna 2016 v 0:02 | El Seihyoki |  Super Junior
Hahahááá :D Nevěříte, co jsem ve složkách nalezla... tohle je vážně bezva povídka. Psala jsem ji ještě s Lulinou :D Je to crossover na DBSK a Super Junior.. a je tam Kyu, Won a Micky(Yoochun)... a už u téhle části se svýjím smíchy. ta představa je tak dokonalá :D vážně :D Zajímalo by mě, koho tohle vlastně napadlo :D

"Dej to sem! To je moje! Micky to dal mě!" uslyší z pokoje křik. Povzdychne si. Mohl taky koupit ty plyšáky dva. Co je to za bráchu, když zapomene na to, že má dva mladší brášky a ne jen jednoho? Zuje si boty a přejde přes chodbu k jedněm dveřím. Jen co nakoukne do pokoje, naoko se zamračí.

"Kyu, puč toho medvěda i Siwonovi. On ti s ním nic neudělá," řekne a pohlédne na hnědovlasého chlapce, kterému se už třese bradička v návalu vzlyku.

"On jich má tolik! Ať si vezme svého!" Kyu našpulí uraženě rty a sevře v náruči ten chlupatý pytel.

"Ale… ale…" knikne Siwon plačlivě s pohledem zabodnutým do toho měkkého chlupatého stvoření, které je hezčí a měkčí než VŠECHNY jeho plyšové hračky dohromady.

Micky si opět povzdechne a promne si kořen nosu, přičemž si nezapomene posunout brýle, jež mu sklouzávají po vlhké kůži. Musí si pak připomenout, aby ubral topení, zas taková zima tady není. Pohlédne na ty dva, jež klečí na rozházené posteli - jen hádá, že se na ni stihli porvat - a jeho rty se zkroutí v úsměvu. Ti dva jsou nenapravitelní. Kyu, malý ďáblík, který se vyžívá v lumpárnách, do kterých pokaždé zaplete i svého mladšího brášku, který ačkoli je Kyuhyunův přesný opak, nechá se jím vždycky zlákat a… to pak dopadá katastrofami.

"Neplakej, Siwonnie, hned zítra půjdeme do města a koupím ti, na kterého si ukážeš, ano?"

"Proč vždycky dostane, co chce?" zahuhlá Kyu a otočí se k oběma chlapcům zády, aby neviděli jeho slzy. Micky k němu okamžitě vzhlédne a zakroutí hlavou. Co s nimi má dělat?

"Oba dva si zítra něco vyberete," řekne nakonec a v Kyuhyunových očích se mihne radost. Jo, on ví, jak na svého bráchu. To pak Siwonovi oplatí!

"Ale teď už musím jít. Zvládnete to tu, že jo?" sjede oba pohledem a Kyu, jak starší bráška obejme nejmladšího kolem ramen a přikývne.

"Já ho ochráním, jakože se Cho Kyuhyun jmenuju!" zahuhlá a Micky se tiše zasměje. Jemu tak něco věřit. Určitě, až se vrátí, tak bude něco rozbitého a oni pořezaní. Vzpomene si na předešlý večer, kdy ty dva našel v koupelně. Při tom svém dovádění shodili květináč a když jej chtěli uklidit, tak se Kyu pořezal. To pak musel utěšovat oba. Kyu plakal, že má rozříznutý prst a Siwon protože, prostě… se asi bál?

"Jistě, ty malý hrdino, hlavně si dávejte oba pozor a nevyvádějte mo-"

"Jo, jo, jo, mami, tak už jdi! No, šup-šup!"

Micky se zasměje, když vidí ten Kyuhyunův otrávený pohled sedmdesátiletého starce, jež na něj upírá sedmiletá tvářička a zatváří se nanejvýš provinile. Co si to vlastně dovoluje, peckovat jej, vždyť on už je veliký chlapec, co se o sebe umí dokonale postarat, že jo?

"No vždyť už jdu, koukej, vidíš?" začne couvat z dětského pokojíčku, přičemž má ruce zvednuté před sebou v obranném gestu… snad jako by po něm ti dva měli každou chvíli skočit. Kyu se podívá na Siwona, ten mu svůj pohled opětuje. Po slzičkách nezůstala ani stopa, místo toho v nich hraje jakýsi podivný lesk. Oba najednou kývnou hlavou a rychlost, jakou vyskočí z postele a rozběhnou se ke svému bratru, by se dala přirovnat k rychlosti geparda útočícího na svou kořist.

"Na něěěěěj!" zahuláká Kyu a spolu se Siwonem za hlasitého řevu alá jsme Tarzan a George, král džungle, se vrhnou na svého bratra, jež se smíchem padne na zadek rovnou doprostřed chodby.

"Proč tu nezůstaneš? Pořád jsi pryč!" našpulí Siwon rty, přičemž nejstaršího drží za nohu. Kyu se na něj podívá a pak jej šťouchne do ramene.

"Protože musí pracovat, aby ti mohl kupovat ty pitomé plyšáky!"

"N-n-ejsou pitomí! Ty ho máš taky!" strčí do něj Siwon a vběhne do pokoje.

"Proč takhle svého mladšího brášku trápíš, hm?" usměje se Micky a vyhrabe se na nohy. Pohladí jej po tváři a otočí se k věšáku, ze kterého si vezme kabát.

"Protože mě to baví," uculí se Kyu a pak zamíří za Siwonem. Micky jen zakroutí hlavou, když Kyu přejde ke své posteli, kde nechal plyšáka při útoku na něj, a pak ho s omluvným výrazem vecpe Siwonovi. Ten na něj nechápavě koukne, změří si jej podezřívavým pohledem. Nakonec ho však strčí zpět Kyuhyunovi.

"Nechci ho. Je tvůj!"

Kyu nafoukne tvářičky a pak se podívá na Mickyho, který to pozoruje zpoza dveří: "Proto ho trápím! Když ho netrápím, trápí on mě!"

"TO ALE VŮBEC NENÍ PRAVDA!"

"JE!"

"NENÍ!"

"JE!"

"A NENÍ!"

"A JE!"

"NE!"

"ANO!"

"NE!"

"ANO!"

"ZMRZLINA!"

"KDE?!"

Micky se spokojeně zašklebí, když se oba pohledy stočí k němu a opře se o futra dveří: "Pokud se přestanete hádat, každý dostane penízek na zmrzlinu."

"Už jsme hodní, podívej, podívej!" Kyu začne poskakovat na posteli, přičemž drtí v náručí svého brášku, div jej neudusí. Siwon lapá po dechu a máchá rukama kolem sebe ve snaze dostat se od toho malého ďábla co nejdál, než ho zabije.

Micky si povzdychne, vytáhne z kapsy pár drobáků a položí je na skříňku. Poté se ještě jednou koukne na ty dva nezbedníky a otočí se k odchodu.

"Dávejte na sebe pozor, mrňata!" zavolá na ně a rychle zmizí. Ví, jak těm dvěma vadí, když je takhle osloví. Ale aspoň má jistotu, že toho prcka Kyu na chvíli pustí. Doufá, že jej v práci nezdrží dlouho. Všechno si většinou bere domů, ale teď se ve firmě něco děje, tak musí tam. Někdy je vážně namáhavé, být ředitelem…Kyuhyunovi se nebezpečně zablýskne v očích, když uslyší bouchnutí dveří. Stočí pohled k Siwonovi, který se stále snaží dostat se z jeho sevření. Hehehe.

"Pusť mě!"

"A nepustím!"

"Prosím!"

"A proč?"

"Protože!" Siwon sebou škubne a pokusí se vysmeknout, ale Kyu je starší a taky silnější, povalí Siwona pod sebe a sedne si na něj, přičemž mu ruce drží podél těla tak, aby se nemohl bránit. Siwon zapiští a začne kopat nožkami.

"Puuusť mě!"

"Pustím tě, ale uděláš, co ti řeknu!" zajiskří Kyuhyunovi v očích. Siwon se zamračí a našpulí rtíky.

"Zase budeš chtít něco, co nám Micky zakázal!"

"No a?"

"Bude se zlobit!"

"Nebude."

"Jak to víš?"

"Nikdy se nezlobí."

"Ale…"

"Chceš, abych tě pustil?" nakloní hlavičku na stranu, až mu několik pramínku rozcuchaných vlásků spadne do tváře.

"Jo," knikne Wonnie tiše.

"Tak?"

Siwon se kousne do rtu: "Co chceš dělat?"Mohl by z toho vycouvat? Vždyť už je volný, tak proč by měl lézt Mickymu do pokoje, když tam maj zákaz? Tedy spíše, ne do pokoje, ale do jeho pracovny. Klidně by se teď mohl otočit a utéct do pokoje a zamknout se tam. Jo! To je nejlepší nápad. Siwon zakývá hlavou, pro jeho smůlu si toho všimne Kyu, který jej ihned čapne za ruku a ušklíbne se.

"Nemysli si, že utečeš!"

"A-ale já nechtěl!" brání se hnedka mladší.

"Ale jo, chtěl!"

"Nechtěl!"

"Chtěl!"

"Nene!"

"Nehádej se a pojď!" vtáhne jej do "zakázané místnosti" a tváří se jako tajný agent.

"Můžu být James Bond?"

"Buď si třeba 007!" odpoví mu otráveně Kyu a Siwon nadšeně zapíská.

"Pšc! Máš být potichu, agente!" zašklebí se a přejde k velkému masivnímu stolu. Na rozdíl od Siwona tu už několikrát byl, o čemž nejmladší nemá ani páru. Proto se musí zasmát při pohledu na Siwona, který třeští ty svá kukadla.

"Páááááni!"

"Pěkné, že?" Co říkáš prozkoumání téhle tajné komnaty?" zeptá se tajemným tónem, který se naučil ze všech těch filmů pro dospělé, které chodí pozdě večer, na které se kouká, když Micky není doma a Siwon tvrdě spí.

Mladší chlapec těká pohledem po pracovně svého bratra jako by se dostal do nějaké kouzelné země. Nikdy tady nebyl. Nebo si to aspoň nepamatuje. Podívá se na Kyuhyuna, který s klidným výrazem přejde rovnou k velkému křeslu z černé kůže a vyhupne se na něj, pak se odrazí od stolu a roztočí se. Vypadá, jako by si tady hrál každý den, uvědomí si Siwon.

"Že-že-že si tu už byl?" zeptá se jej opatrně a pozoruje ho, jak se točí. Chce taky!

"Ne nebyl!" hraje si na to a ještě víc se roztočí, až se mu zatočí hlava. Hlavně musí dávat pozor, aby zase něco nerozbil. Diví se, že se Micky neptal, kde má toho skleněného slona, kterého měl na jedné z polic. To musel potají utéct a vyhodit to rovnou do popelnice, protože kdyby to bylo v koši, Micky by to zjistil.

"Pusť mě tam na chvíli!" poprosí Siwon Kyuhyna. Ten ale pouze zakroutí hlavou a ještě víc se roztočí. Nejmladší z nich se na něj škaredě podívá a otočí se k němu zády. Všimne si velké pohodlné sedačky a v tu chvíli zapomene na křeslo a na jeho hlavě vyrostou dva růžky. Co mu je po točení na židli. Bude skákat! Muchacha! Ani jej nenapadlo, že bude mít Micky v pracovně něco takového - velkého. Měl dojem, že největší pohovku si zabrali oni dva, Kyu a on.

Vyskočí na sedačku a stoupne si. S radostí z toho, že to, co dělá, by dělat neměl, se odrazí od pružné matrace a vesele zaječí, když jej po dopadu na zadek sedačka odmrští zase do vzduchu. Opět si stoupne a opět se odrazí. Jeho smích upoutá pozornost staršího chlapce, který se podívá jeho směrem a škodolibě se zašklebí. Tohle skákání má dávno za sebou a přestalo jej bavit asi po třetí návštěvě pracovně. Přestane se točit jako blázen a sleze z křesla. Hlava se mu zamotá a on udělá několik popletených kroků, přičemž máchá rukama kolem sebe jako by byl slepý.

"He. Hehe," udělá dezorientovaně. "Au, kruci!" kolenem vrazí do skříňky, která tady ještě před chvilkou nebyla, a do očí se mu natisknou slzy. Ty ale rychle zamrká. Na podobné maličké nehody je zvyklý a rozhodně nebude brečet před Siwonem.

Není přeci jako on. Ten se taky rozbulí vždycky. Hlavně, když je na blízku Micky. Že se sám rozbrečí, když je jeho starší brácha doma, nějak přehlíží.

"Wone, pojď se na něco podívat!" zavolá na hnědovláska a přejde k jedné velké skříni. Tolik věcí už tam našel, vždy něco nového. Třeba tam teď najde zase něco? Minule tam našel takovej časopis. Ví, že je pro dospělé, ale tak… zvědavost byla silnější a on se koukl. Hodně toho litoval, protože to co viděl. Ještě při vzpomínce se oklepe. Fuj! Má bráchu úchyla! No, i když, co je mu potom? Má ho i tak rád. Stará se o ně, vaří jim to nejlepší kakao, nejlepší puding na světě. Eh, to teď nemá řešit. Rychle otevře skříň a jen co Siwon nakoukne dovnitř, tak ho tam zavře.

Siwon zamrká, když se kolem něj rozhostí černočerná tma. Pak si uvědomí, co se stalo a z jeho hrdla se vydere vyděšený výkřik.

"KYU! PUSŤ MĚ VEN!" zaječí zděšeně. Nemá rád tmu. Bojí se tmy! Vždy usíná u rozsvícené lampičky.

"KYU! KYU, NO TAK!!" začne bušit na zamčené dveře, ale bezvýsledně. Slyší Kyuhyunův tichý smích, škodolibý a v téhle tmě až děsivý. Do oček se mu nahrnou slzičky strachu a vzlyky otřesou jeho tělem.

"Kyu…" knikne tichounce a hrdlo se mu sevře úzkostí. Sveze se na zem, mezi hromadu různých předmětů, které nevidí, obejme si kolena a skryje mezi ně tvář.

Jen co zaslechne tichý vzlyk, zpozorní. Asi to přehnal? No, asi určitě. Rychle otevře dveře a nakoukne dovnitř, jenomže kvůli šeru toho moc nevidí. Našmatá Siwona a ten, když ucítí dotyk, vyděšeně vykřikne.

"To jsem já. Omlouvám se," zašeptá a vleze si za ním. Siwon se k němu otočí bokem a rozpláče se naplno. Proč mu to pořád dělá? Co mu udělal, že se k němu tak chová? Hm?

"Wonnie," zatahá mu za rameno, ale on sebou trhne.

"Nech mě! Si zlý!" zašeptá roztřeseně Siwon a Kyuhyunovi si po dlouhé době do očí nahrnou slzy. Je zlý! Je špatný bráška.

Popotáhne a našpulí rtíky. Micky mu to říká pořád. Že je špatný bráška. Že je starší a měl by na Siwona dávat pozor. A co on dělá? Ubližuje mu. A proč? Protože se mu líbí trápit ostatní. Pěstičkami si rychle setře slzy, není přeci žádná padavka. Ale… Siwon.

"No tak, Siwone, já už ti nebudu dělat naschvály!" mroukne a poposune se blíž k Siwonovi. "Slibuju."

Chlapec chvíli mlčí, pak pomalu otočí svou uslzenou tvářičku ke Kyuhyunovi.

"Slibuješ?"

"Slibuju," přikývne starší chlapec, natáhne se k Wonovi a vlepí mu mlaskavý polibek na tvář. V jeho očích se vzápětí zalesknou zlověstné jiskřičky. Čapne Siwona za ruku a rychle jej vytáhne se skříně.

"Co-"

"Zahrajem si na piráty!" řekne Kyu nadšeně.

"Já chtěl být agent," popotáhne Siwon.

"Tak budeš pirátský agent, který hledá poklad,"

Jen, co se zmíní o pokladu, v Siwonových očkách zaplane nadšený ohník.

"Poklad?"

"Hmm," přikývne Kyu. "V téhle skříni je milion pokladů, které jsem ještě neviděl," dodá.

"Tak přeci jsi tu jen byl!" ukáže na něj Siwon prstem.

"Hihi, no… byl. A co? Teď už to Mickymu povědět nemůžeš, protože já pak řeknu, že jsi tu byl taky." Vyplázne na něj jazyk. "Ale pojď, tady v šuplíku má Micky baterku."

"Na co potřebuje mít baterku? Hele a proč si nerozsvítíme?" zatahá jej za rukáv Siwona Kyu se plácne do čela.

"Myslíš si, že agenti si rozsvěcovali, když něco hledali?" zeptá se a Siwon se zamyslí.

"Máš pravdu, já pro tu baterku dojdu!" předběhne Kyuhyuna a otevře první šuplík toho velkého stolu. Zašmátrá, ale místo baterky se dotkne něčeho studeného. Rychle stáhne ruku a koukne na svého brášku.

"Tam něco je!" zašeptá.

"No jasně, že tam něco je! Do šuplíku se dávají věci, vy chy-" Kyu se zasekne v půli věty.

"Tam něco je? Počkej, počkej, on je… ten šuplík… otevřený?" Kyu je jedním skokem u Siwona, vrazí do jeho ramene a Siwon se na něj ublíženě koukne. Pěstičkou jej taky praští, aby mu to vrátil, ale Kyu jako by nevnímal, natáhne krk k šuplíku, jeho oči září jako dvě hvězdičky. Ještě nikdy tenhle šuplík nebyl odemknutý… nikdy. Srdíčko má až někde v krku, když uvnitř zašmátrá ručkou. Pod bříšky prstů ucítí něco ledově chladného a podivně tvarovaného. Uchopí to do dlaně a téměř s posvátnou úctou to vytáhne.

"Co to je?" zeptá se Siwon zvědavě a bojácně vykoukne zpoza Kyuových zad. Kyuhyun se nevěřícně kouká na předmět, jež třímá v ruce a nemůže uvěřit, že něco takového opravdu drží. Tohle… viděl jen ve filmech. V těch akčních filmech, kde se střílí a zabíjí a…

"Kyu!" Siwon jej zatahá za tričko a natáhne krček přes jeho rameno. Pohled mu sklouzne na onu věc, které se pravděpodobně dotknul, když vecpal ruku do šuplíku on. Oči se mu rozzáří stejně jako Kyuhyunovi. Pouta. Skutečná opravdivá pouta!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Hatachi Hatachi | Web | 6. dubna 2016 v 19:40 | Reagovat

To bylo sladký :-)

2 Carol Carol | 6. dubna 2016 v 19:48 | Reagovat

Tak tohle mě totálně dostalo! Moc WonKyu povídek v češtině sem nečetla a jsem strašně ráda, že vy jste jednu napsaly!! Děkuji moc a těším se na další pokračování :)) :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama