01 | YAHIRO TANAKA

13. ledna 2016 v 23:32 | El Seihyoki |  Nejsem dokonalá
Hm, tak jsem tady s prvním článkem (když nepočítám náš vítající koment). Nemyslela jsem si, že sem hned ze začátku dám nějakou povídku, ale já než napíšu něco jiného - smysluplného (má v rozepsaný seznam shlédnutých anime). Nu, ale stalo se. Tuhle povídku jsem dávala již na svůj předchozí blog, a jak bylo i na něm, zatím mám jen pět kpitol. Ale třeba mě něco motivuje (třeba komentáře?)... Ale už nebudu tlachat.. přeji hezké počteníčko :)


Název: I´m not perfect | Nejsem dokonalá
Autor: Els
Délka: Cyklus
Fandom: originál
Žánr: Heterosexuální i homosexuální tématika
Tagy: Komedie, romantika, drama, yakuza, školní prostředí, reál, mafie
Varování: non"Yahiro Tanaka!" přečte nahlas titulek novin a vytrhne své kamarádce časopis z ruky.
"Hm, tak se na to podívejme. Dlouhé hnědě vlasy, brýle. Hm, dvacet šest let, ředitel firmy Grant Exlusive, která patří mezi nejznámější společnosti v Japonsku u ve světě. Nezaměřuje se jen na ekonomiku a politiku, ale taky zasahuje do módy a umění. Hmmm. Fešák je to… a ještě k tomu bohatý. El, neříkej mi, že na něj máš zálusk? Že by sis vzala příklad ze mě?" zasměje tmavovláska.
"Ah, Fuyu! Nedělej unáhlené závěry!" štěkne dotyčná a vezme si zpátky časopis a ihned ho uklidí do tašky, přitom si něco mumlá pod vousy.
"Hm, tak u tebe není běžné, že se zajímáš o takové věci. No, ale to je asi jedno. Děje se něco? Celý den si nějak mimo… Problémy v práci?" zeptá se, přičemž se opře o lavici.
"Myslím, že ty bys mě to donutila tak i tak říct…" povzdychne si El a podívá se Fuyu do očí, ta jen na souhlas přikývne.
"Vyhodili mě…"
"Cože?!" vytřeští na ní oči. "Ale jak to? Vždyť s tebou byli spokojení, ne?"
"Byli, dokud tam nepřišel on…" povzdychne si El a pohled stočí k tašce, kde je magazín, který tam před pár okamžiky dala.
"To nemyslíš vážně…"

FLASHBACK
"Pokud to bude vše. Tak bych poprosila o dvacet tisíc jenů…" usměje se El na svého zákazníka. Převezme peníze, uloží do pokladny a pak podá pánovi tašku s nakoupeným zbožím. Když odejde, oddychne si. Celkem ji ta práce baví. Dokonce i zvládá komunikovat s lidmi. Nejdřív se toho docela bála, zvláště když obchod, ve kterém se zrovna nachází, není jen tak pro normálně pracující lidi. Přesněji řečeno, je to obchod s předraženým luxusním oblečením pro zbohatlíky. Je tu jen brigádně a na výplatu si nemůže stěžovat. Není to tolik, kolik by jeden předpokládal, ale ona je ráda, že je s ní šéfová spokojena. Vidina toho, že tu vydrží déle než v předchozích pracích, ji nějak zlepšuje náladu.
"Šéfka je vážně skvělá žena. Můžu se tu i učit, když tu není žádný zákazník a na obchodě není co dělat…." Zamumlá, když si vytáhne knížku a začne si číst. Popravdě moc zákazníků sem v době, kdy je tu El, nechodí. Možná je to tak lepší.
"Ehm…" El rychle zaklapne knihu a podívá se směrem, odkud zaslechla nějaký hlas.
"Promiňte mi…" zamumlá rychle a ukloní se. "Potřebujete s něčím poradit?"
"Vypadám snad na to?" odpoví ostře muž před ní a v El se začne probouzet panika. Co teď?
"…" El na to nic neřekne a jen tam tak stojí a čeká, jestli po ní něco bude chtít. Už jen podle výrazu toho muže ví, že to bude někdo vysoce postavený. A rozhodně namyšlený.
"Zavolej mi sem vedoucí," řekne po chvíli a El se na něj nechápavě podívá. Rychle ale pohledem uhne a poslechne ho. Nemá z toho moc dobrý pocit. Nestává se, že by byla potřeba vedoucí a El s jistotou ví, že neudělala nic špatně.
"Paní Masayo, je tu někdo, kdo by s vámi chtěl mluvit…" řekne do telefonu a pak zavěsí.
"Můžete se posadit támhle. Vedoucí tu bude během pár minut…" oznámí mu. On se ale ani nehne.
"Slečno Seihyoki, jak dlouho už tu pracujete?" zeptá se chladným hlasem.
"Dva týdny, pane…" odpoví tiše se skloněnou hlavou El. Její tělo se nepatrně chvěje. Proč, to nemá tušení. Má pocit, jakoby do ní starší muž provrtával očima díru.
"Ah, pane Tanako. Nějaký problém s El?" ozve se od vchodu jemný, ale silný hlas. El sebou nepatrně trhne a podívá se tím směrem. Proč by s ní měl být problém? A počkat?! Tanaka? Ten Tanaka? El zvedne pohled, v očích naprosté překvapení. Jen co si ale uvědomí, že se na ní pořád dívá, opět jím uhne. Jak mohla vědět, kdo to je? Yahiro Tanaka… Jeden z nejdůležitějších sponzorů tohohle obchodního domu. Ah, hloupá holka! Jeho by zrovna poznat měla!
"Proč tu dělá ta holka? Vyhoďte ji…" slova, která vysloví, ji vezmou dech. Cože?
"Ah, pane Tanako. Určitě se to dá nějak vyřešit. Co se přesně stalo?" zeptá se paní Masaya a podívá se na El. Ta jen nevěřícně hledí na jediného muže v místnosti.
"Prostě ji vyhoďte. Je pro takovýto ochod až moc obyčejná. Pokud máte málo zaměstnanců, někoho vám sem pošlu…" řekne. Cože? Obyčejná? Co má za problém?
"Ale pane Tanako…" snaží se vedoucí situaci nějak zvrátit, ale po chvíli si povzdychne a obrátí se k El.
"El, je mi to líto, ale…"
"CO TO MÁ SAKRA ZNAMENAT?" zakřičí El na Tanaku. V obchodě nastane naprosté ticho. El, překvapená sama sebou, paní Masaya vyděšená její neslušností, jediný Tanaka si zachová stejný chladný postoj, který má celou dobu.
"El…" vydechne nevěřícně Masaya a pak zakroutí hlavou. Kdyby jen El byla slušná, tak by to možná ještě nějak zařídila. Ale tohle bylo moc i na ní. K zákazníkovi se vždy musí chovat slušně a s úctou.
"Paní Masayo, děkuju za všechno. Ještě vám zavolám, abychom vyřešili ukončení pracovní smlouvy…" řekne spěšně El, ukloní se na rozloučenou a bez dalšího slova popadne batoh a opustí obchod.
"Hm, to bychom měli…" zamyslí se Tanaka a pak se zhluboka nadechne.
"Nedělejte si s tím starosti, paní Masayo. Už jsem poslal pro někoho, kdo se sem bude hodit více…" s těmito slovy odejde i on.
KONEC FLASHBACKU

"P-počkej. On tě nechal vyhodit kvůli tomu? On je snad blbej, nebo co?" nevěří svým uším Fuyu.
"No, ty jako profesionálka v tomhle oboru, bys mohla vědět, co trpí za nemoc…" povzdychne si El a zvedne se. Neřekla ji sice vše, ale… některé věci ani její nejlepší kamarádka znát nemusí.
"Nu, v psychologii jsme se učili dost, ale tohle nemoc nejspíš není. Uhn, není určitě. To je mezi miliardáři běžné. Sobeckost, vysoké ego… Ah, El! Ty máš sakra smůlu!" poplácá ji po rameni.
"Já vím. Ale musím to nějak vyřešit. Snad najdu někde něco jiného…" zamručí.
"Hej El… Víš, že Shoichi ti klidně pomůže. Ani nebude chtít vrátit. Přeci jen, jsi moje kámoška…" mrkne na ní.
"Děkuju za nabídku, ale odpověď znáš…" zakroutí hlavou El a pomalu se vydá ke dveřím ze třídy.
"Že se vůbec namáhám…" zahlásí Fuyu, rychle popadne svoji tašku a pospíší si za ní.

FLASHBACK
Když El uteče z obchodu a pak opustí celý obchodní dům, zamíří k parku, kde se posadí na lavičku. Nechce plakat. Ne, nechce. Vážně ne.
"Proč to takhle vždycky dopadne?" vzlykne a skryje si tvář. Bylo to tak nadějné. Dokonce ji to i bavilo.
"Co řeknu rodičům? Opět je zklamu. Nechci být na nich závislá. Chci si zaplatit nájem sama. Chci se osamostatnit. Tak proč?! Co jsem mu jen udělala?" hřbetem ruky si setře slzy z tváře a s odhodláním se prudce postaví.
"El! Takhle to nechat nemůžeš! Jen mu jdi něco říct! Důvod, který dal paní Masaye, aby tě vyhodila z práce, byl naprosto absurdní! Měla jsi ihned něco říct! Gah!" řekne si sama pro sebe a vydá se zpátky do obchoďáku.

"Ah, pardon!" omluví se, když do někoho omylem vrazí. Jen co se ale na dotyčnou osobu podívá, nejraději by svá slova vzala zpět.
"Umíš se jen lidem motat do cesty?" zeptá se zostra a veškerá Elinina odhodlanost je ta tam.
"Ty to umíš rozhodně!" vypadne z ní dřív, než stihne uklidnit své rychle bijící srdce.
"Cože?!" než se El naděje, Tanaka ji přirazí ke zdi a nedá ji šanci uniknout.
"Tak poslouchej, slečno geniální," zavrčí jí do obličeje a ona se začne třást. Jeho náhlá změna ji dost vyděsila.
"Měla by ses naučit chovat slušně, jinak by se ti to mohlo vymstít…"
"Ten kdo tu neumí být slušný, jsi ty!" křikne El, odstrčí ho a ještě mu dupne na nohu. Nejraději by utekla, ale… něco ji nutí zůstat. Tanaka se na ní zlostně podívá.
"Nenuť mě, abych ti dal lekci…" řekne chladně.
"Nemám zájem!" odpoví ihned El a podívá se mu do očí. Neuhne pohledem. Neklesne na jeho úroveň. Neudělá to, co on chce.
"Hm, uvidíme…" odfrkne si starší a odtáhne se. "Však ty ještě uvidíš…"
"Říkej si, co chceš. Já nikdy neuznám člověka, který si myslí, že když má peníze, dokáže cokoli!"
KONEC FLASHBACKU
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hatachi Hatachi | Web | 14. ledna 2016 v 19:16 | Reagovat

Yahiro Yahiro...to se dělá? Že ti jednu plesknu :-x
Můžu mu jednu plesknout? Že jo, že můžu. Viď, že můžu :-?
Těšim se na další díl...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama